WPADŁO TU PRZYPADKIEM OSÓBUrodziłem się w świetnym roku 1977 w nowohuckim szpitalu im. Stefana Żeromskiego. To było wtedy gdy nogawki spodni cieszyły oczy dzwonowatym kształtem, głowy zdobiły afro, a świat oszalał na punkcie zespołu ABBA. To było też wtedy gdy budowali dwupasmową drogę z Warszawy na Śląsk, którą towarzysz Gierek finansował za miliony z zagranicznych kredytów.

I o sobie to już chyba wszystko.

Napisz do mnie: tokida@wp.pl;


Blog > Komentarze do wpisu

Sennik na 2016. Uuuuu...!

Zawsze kiedy mi się coś śni i o poranku jakimś cudem o tym pamiętam, myślę sobie o znaczeniu tego czegoś co mi się przyśniło. No i dziś miałem sen. I to jaki! Latałem. Nie jak pies z wywieszonym ozorem za dupą w miniówce, albo jak klient "Lidla" za karpiem, ale tak całkiem dosłownie - jak superman. Latałem to tu to tam. Nad łąką, jeziorem i wzgórzem i rzeką. Utknąłem na chwilę w pordzewiałym szybie windy jakiejś opuszczonej fabryki. Po kiego grzmota tam się pochałem nie wiem. Ktoś mi pomógł stamtąd wyleźć żebym mógł sobie jeszcze polatać.
 
Jak ktoś wie co to znaczy, niech pisze, niech mi uchyli rąbka tajemnicy. Ja nie śmiem odkrywać znaczenia swoich własnych snów, ale cudzych? Proszę bardzo! I oto kolejna porcja nocnych majaków, koszmarów z ulicy Wiązów i innych niepokojąco absurdalnych wytworów podświadomości.
 
1. Smarować przerzutki w rowerze olejkiem do opalania filtr 50 - grozi Ci ubytek w tkance kostnej spowodowany zjedzeniem nieświeżego śledzia,
 
2. Wysyłać swojego kota (ewentualnie chomika) na ferie zimowe nad Balaton - oznacza to ni mniej ni więcej, że Ty na żadne ferie nie pojedziesz. Ani nad Balaton ani nawet do Jedlnii Letnisko pod Radomiem,
 
3. Rozbijać szybkę w smartfonie w chwili  kiedy chciałeś dzwonić do swojej byłej/byłego - sam Newton uznał, że powinieneś dać sobie z tym spokój
 
4. Topiący się śnieg na spojlerze Opla Vectra rocznik 95 - pogódź się ze stratą. Rdza. Zmęczenie materiału. Jeśli rocznik Opla jest inny to wtedy gorzej. Albo lepiej. W zasadzie nie wiadomo. Gwiazdy milczą na ten temat.
 
5. Zrywać obicie z brzydkiego krzesła - będziesz chciał poprawić jakość swojego życia lecz jest to kurwa daremne.
 
6. Kot wskoczyl Ci na kolana i o czymś myśli - tylko wydaje Ci się, że myśli. W końcu to tylko kot i tylko sen.
 
7. Pomięta chusteczka spada w przepaść - będziesz za czymś tęsknił. Za ukochaną, za ukochanym, albo za tym, żeby można było kupić pokrowiec w panterkę do Iphone'a 7. 
 
8. Miłość - jak faceta do faceta - źle. Babki do babki też źle. A jak kobiety do mężczyzny to całkiem w pytę źle. Inne rodzaje miłości Ci się śnią - czeka Cię załamanie nerwowe i spadek kursu dolara o 1/3.
 
9. Żołnierz z okresu wojen napoleońskich - jedno z Twoich dawnych wcieleń mówi Ci, żebyś prawidłowo zakładał kask jak jedziesz motocyklem. Bo świat ogólnie rzecz biorąc jest twardy.
 
No i tyle tego dobrego. Jak walnę kadzidło i inne środki łączności z kosmosem to mi pewnie wyjdą jeszcze fajniejsze wizje. Tymczasem dobranoc.
 
 
 
 
środa, 02 marca 2016, tokida

Polecane wpisy